Rodzice czytają dzieciom – gr. maluszków

0

Grupa „Misie” popierając ogólnopolską akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom” rozpoczęła serię spotkań z rodzicami. Ze względu, iż 23 kwietnia to „Światowy Dzień Książki”, tak więc cały kwiecień chętni rodzice przychodzili do przedszkola i czytali dzieciom z grupy „Misie” bajki. Czytane utwory – najczęściej wybierane były przez Synka albo Córkę – bajki/baśnie/opowiadania/wiersze przyniesione z domu, albo z naszego kącika czytelniczego.

Pierwsza na ochotnika zgłosiła się mama Maciusia p.Marlena Iżowska, która przebrana za Czerwonego Kapturka przeczytała dzieciom bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Kolejną mamą, która zaprezentowała utwór pt. „Zajęcza chatka” była p.Magdalena Dembiczak- Banaś-mama Oliwki. Chętnie przyszła do nas również mama Lenki p. Beata Milczanowska z bajkami o Kubusiu Puchatku. W kolejnych dniach bajkę czytała p. Jadwiga Knurek mama Igora, był to ulubiony utwór jej synka pt.”Trzy małe świnki”. Natomiast mama Oliwki p. Aneta Zubik zaprezentowała piękną bajkę  pt. „Arka Noego”, a mama Hani p. Ewa Kornasiewicz zrobiła furorę wśród dzieci czytając  dźwiękową bajkę „Kopciuszek”, dzieci były zachwycone, kiedy mogły przycisnąć guziczek i odsłuchać odgłosy np. bijącego zegara czy karocy. Przeczytany został również utwór „Śpiąca królewna” czytany przez mamę Zuzi p.  Sabinę Banaś, który wybrały dzieci z naszego kącika czytelniczego. Mama Radka p. Lilianna Huta gościła u nas dwukrotnie i  czytała utwory takie jak „Jaś i Małgosia”, „Chory kotek”, „Pan Hilary”.

Dziękujemy gorąco wszystkim chętnym Rodzicom, którzy przybyli do naszej sali i zechcieli przeczytać dzieciom bajki. Przedszkolaki były zachwycone i wszystkich opowiadań słuchali z wielkim zainteresowaniem.

ZDJĘCIA W GALERII

Komentowanie wyłączone