V Wiosenny Konkurs Recytatorski

0

28 kwietnia w naszym przedszkolu już po raz kolejny odbył się „Wiosenny Konkurs Recytatorski”. Przedszkolaki prezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa m.in.: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Danuty Dębińskiej, Stanisława Jachowicza i wielu innych. Przedstawiane wiersze były zabawne i wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów.

Głównymi celami konkursu było: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, ćwiczenie pamięci, zachęcanie do występów przed publicznością, rozwijanie poprawnej wymowy. Konkurs był również okazją do wzmacniania wiary we własne siły oraz wspaniałą zabawą posiadającą wiele aspektów dydaktycznych oraz społecznych i wychowawczych.

Wszystkim dzieciom jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy do dalszego obcowania z ze światem literatury.

Komentowanie wyłączone