Wycieczka do piekarni

0

W środę 17 maja 2017r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Iwonicza aby zwiedzić młyn oraz piekarnię „Fiejdasz”. Dzieci zostały bardzo serdecznie przyjęte przez właściciela oraz pracowników. Przedszkolaki z ogromną ciekawością słuchały opowiadań jak funkcjonuje młyn i na czym polega praca młynarza. Dzieci poznały kolejne etapy przemiału zboża na mąkę. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do zwiedzania piekarni. Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się jak ważne w pracy piekarza jest bezpieczeństwo oraz higiena pracy, zwiedzały pomieszczenia, rozmawiały z piekarzem, zapoznały się z poszczególnymi etapami pieczenia chleba oraz obserwowały czynności wykonywane przez  piekarzy. Na zakończenie wizyty każdy przedszkolak otrzymał pyszną drożdżówkę. Wizyta w piekarni dostarczyła wszystkim dzieciom wielu niezapomnianych chwil. Dzieci wróciły bardzo zadowolone z wycieczki.

Komentowanie wyłączone