Wyjście do Oczyszczalni

0

W  naszym przedszkolu dużo czasu poświęcamy tematyce proekologicznej, przeprowadzamy pogadanki na temat oszczędzania wody i segregacji śmieci. Aby bardziej uświadomić dzieciom temat ekologii  postanowiłyśmy zabrać je na wycieczkę  do oczyszczalni ścieków w Besku.

Przedszkolaki  zdobyły wiadomości na temat wody, jej znaczenia dla życia roślin, zwierząt i ludzi. Podczas wycieczki poznały poszczególne etapy oczyszczania wody poprzez filtrowanie, a następnie oczyszczanie jej za pomocą odpowiednich bakterii. Dzięki tej wycieczce nasi przedszkolacy uzmysłowili sobie, jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy trzeba włożyć w jej oczyszczanie i uzdatnianie.

Było to niezapomniane przeżycie dla przedszkolaków, a zebrane doświadczenia będą procentowały w przyszłości.

Komentowanie wyłączone